„Ze złości” – czym zachwyca czytelnika Katarzyna Bonda w swojej najnowszej książce?

ksiazki Katarzyny Bondy

Autorka w marcu 2022 książką „O mały włos” rozpoczęła nową serię o detektywie Jakubie Sobieskim, a „Ze złości’ jest kontynuacją tego cyklu. To druga część, w której bohater doświadcza zmian – odchodzi ze służby i zakłada własną agencję detektywistyczną. Bonda jak mało kto splata wątki, by ułożyły się w jeden, wyrazisty obraz. To idealna książka, która tak, jak poprzednia wciąga czytelnika już od pierwszych stron.

Wszystko znów zaczyna się od okrutnej zbrodni, a do rozwikłania tajemniczego morderstwa wkracza były policjant Jakub Sobieski. Na stronach Ze złości Katarzyny Bondy robi wszystko, by ująć sprawcę. Czy prawda z przeszłości wyjdzie na jaw? W tym tomie bohater znów stanie oko w oko z okrutnym złem, ale pojawia się także kobieta…

„Ze złości” – pościg za mordercą, który wbija w fotel

Jak w kasynie Warszawa Royal mogło dojść do morderstwa i czym kierował się zabójca? Czytelnik próbuje rozwikłać zagadkę, mocno angażując się w pracę detektywa Jakuba Sobieskiego. Co było motywem okrutnej zbrodni? Nieszczęśliwa miłość, pieniądze czy zemsta? W tej książce mnożą się pytania, na które od razu chce się znaleźć odpowiedź, ale nie jest to proste. Do akcji wkracza kobieta – Ada Kowalczyk. Bonda łączy los prokuratorki z pracą detektywa i dwójka bohaterów razem próbuje rozwikłać tajemniczą sprawę zabójstwa. Ślady prowadzą do Mariusza Hussakowskiego, który został zastrzelony dwadzieścia lat wcześniej, w tym samym kasynie. Znów rodzi się kolejne pytanie: „Czy zabójca powrócił po dwóch dekadach?” Wyłaniająca się postać rzekomej zabójczyni, która od początku utrzymywała, że jest niewinna, jeszcze bardziej skomplikuje wątki. Historia ukazuje świat pieniędzy, polityki, wzajemnych powiązań i kłamstw. Właściciele kasyna utrudniają śledztwo i wyraźnie wykorzystują detektywa do własnych gier. Wkrótce dochodzi do kolejnych morderstw…

Co wyróżnia „Ze złości” Katarzyny Bondy?

Kulminację poprzedza wątek zdobywania wiedzy, w który czytelnik zostaje mocno wciągnięty. Nieprawdopodobne historie, domysły, szczątkowe informacje, które prowadzą po nitce do kłębka sprawiają, że czytający nie może się oderwać od lektury.

Zaskakują zwroty akcji i nieoczekiwane wydarzenia. Wyścig z czasem elektryzuje i poraża, serwując czytelnikowi emocjonalną ruletkę. Detektyw zaczyna polowanie na mordercę i musi się spieszyć, bo pojawiają się kolejne ofiary. Sobieski intryguje tak samo, jak zagadki, jakie pojawiają się w książce Bondy. Oprócz tego autorka próbuje się wgryźć w umysł bezwzględnego mordercy, serwując kryminalistyczny rollercoaster na granicy między fascynacją a obsesją. To niesamowicie skonstruowany thriller, który czyta się jednym tchem!