Warto poznać bliżej inspirujące losy wybitnych kobiecych postaci, do dziś będącymi symbolami swoich czasów. Dzięki biografiom bohaterek dostępnym jest możliwe bliższe poznanie ich wybitnych osobowości, sukcesów oraz kulisów życia prywatnego.
Oto kilka tytułów, które przedstawiają biografie wybitnych kobiet:
Michelle Obama – „Becoming. Moja historia Michelle Obama”
Bez wątpienia jest jedną z najbardziej lubianych Pierwszych Dam USA. Żona Barracka Obamy, 44 prezydenta Stanów Zjednoczonych, bardzo szybko stała się ikoną naszych czasów, która przełamuje stereotypy, wspiera kobiety oraz rodziny. Dzięki niej, najsłynniejszy na świecie dom stał się bardziej otwarty. Z jej autobiografii dowiemy się, jak żona byłego prezydenta USA godziła macierzyństwo z karierą zawodową oraz w jaki sposób zmieniło się życie jej rodziny po przeprowadzce do Białego Domu.
Donald Spoto – „Oczarowanie. Życie Audrey Hepburn”
Ikona Hollywood, znana z kinowych klasyków „Śniadanie u Tiffany’ego”, czy „Rzymskie wakacje” za który otrzymała Oscara. Doceniana także za dobry gust i elegancję, do dziś pozostaje symbolem wyjątkowego wyczucia stylu. Jednak spektakularna kariera w fabryce snów i modowe zacięcie to nie jedyne aspekty działalności Hepburn. Była także ambasadorem dobrej woli w UNICEF, pomagała głodującym dzieciom w Sudanie, Salwadorze, Wietnamie, Bangladeszu. Książka opowiada historię jej życia, zarówno publicznego, jak i prywatnego.
Barbara Goldsmith – „Geniusz i obsesja. Wewnętrzny świat Marii Curie”
Historia życia i pasji najbardziej znanej na świecie Polki, wybitnej naukowiec, dwukrotnej zdobywczyni nagrody Nobla. Inspirująca biografia ukazuje losy ambitnej kobiety, która próbuje pogodzić swoją pasję oraz obowiązki rodzinne. Maria Skłodowska-Curie doświadczyła w swoim życiu nie tylko smaku sukcesu, musiała zmierzyć się także z dyskryminacją oraz odrzuceniem, jakich doznała będąc imigrantką z Polski na początku XX wieku.
David Ritz – „Respect. Życie Arethy Franklin”
Nieocenzurowana biografia napisana przez jednego z najbardziej utalentowanych autorów zajmujących się tematyką muzyczną – David’a Ritz’a. Dzięki tej książce poznamy Arethę Franklin nie tylko jako królową soulu i diwę XX wieku, ale także osobą zmagającą się z przykrymi doświadczeniami. Lektura przybliża czytelnikom także środowisko artystów gospel, soulu oraz R’n’B.