Edward Fenton „Widmo z Głogowego Wzgórza”

Wydawnictwo Dwie Siostry – zapowiedź wydawnicza. Premiera: 11 lutego 2019. Ilustracje: Zbigniew Piotrowski. Tłumaczenie: Irena Tuwim. Seria Mistrzowie Ilustracji. Przedział wiekowy: 10+. ISBN 978-83-8150-022-7. Format: 15 x 18,5 cm. Oprawa: twarda. Objętość: 256 str. Termin wydania: 11 lutego 2019. Cena: 34,90 zł (w tym 5% VAT).

Zasypany śniegiem stary dom skrywa niejedną tajemnicę… Pełna humoru powieść kryminalna dla miłośników zagadek kryminalnych i opowieści o duchach.

Pewnego zimowego dnia James dostaje tajemniczy list. Jego kuzyni, Amanda i Obi, wzywają go na pomoc. Właśnie przeprowadzili się do pełnego zakamarków domu na odludziu, gdzie dzieją się niepokojące rzeczy. A dorośli jak zwykle niczego nie zauważają.

Wstałem i wyjrzałem na dwór. Z daleka zauważyłem kosmatą postać Maggie. Pędziła jak opętana z głową podniesioną do góry, a jej szczekanie raz po raz przechodziło w skowyt. Miałem dziwne uczucie, że coś jest nie w porządku. Jakby po Głogowym Wzgórzu krążył ktoś nieznany i niepowołany.

Powieść została wyróżniona nagrodą im. Edgara Allana Poe dla najlepszej książki dla młodych czytelników.

Edward Fenton (1917–1996) – pisarz amerykański, autor kilku powieści dla dzieci i młodzieży, z których największe uznanie przyniosły mu „Widmo z Głogowego Wzgórza“ oraz „The Refugee Summer“.

Zbigniew Piotrowski (1902–1963) – grafik, rysownik i malarz, znany ze szkicowanych wyrazistą kreską, pełnych humoru ilustracji między innymi do książek Astrid Lindgren, Kornela Makuszyńskiego, Edmunda Niziurskiego, Hanny Ożogowskiej.

Seria Mistrzowie Ilustracji przywołuje najlepsze tradycje polskiej grafiki książkowej. Wydajemy w niej reedycje ponadczasowych hitów literatury dziecięcej zilustrowanych przez najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły ilustracji.