Peggy Rathmann „Dobranoc, gorylku”

Wydawnictwo Dwie Siostry – zapowiedź wydawnicza. Premiera: 20 lutego 2019. Tekst i ilustracje: Peggy Rathmann. Przedział wiekowy: 1+. ISBN 978-83-8150-027-2. Format: 18 x 14,2 cm. Książka kartonowa. Objętość: 34 str. Termin wydania: 20 lutego. Cena: 29,90 zł (w tym 5% VAT).

Dowcipna książka do oglądania na dobranoc – dla wszystkich maluchów, które wolą psocić, niż spać. Międzynarodowy bestseller.

„Dobranoc, gorylku” – mówi dozorca w zoo podczas wieczornego obchodu. Ale psotny gorylek nie chce jeszcze spać. Woli wykraść dozorcy klucze i skradać się za nim krok w krok, wypuszczając po drodze z klatek słonia, lwa, żyrafę i inne zwierzęta. Skradajcie się razem z nimi, by przekonać się, kto tej nocy zaśnie w ciepłej pościeli i kto komu ostatni powie „dobranoc”. Zabawna książka niemal bez słów, pełna sympatycznych szczegółów.

Peggy Rathmann (ur. 1953) – amerykańska ilustratorka i autorka książek obrazkowych. Początkowo studiowała psychologię i chciała uczyć goryle języka migowego. Ale gdy sama zaczęła poznawać ten język, doszła do wniosku, że woli goryle rysować. Jest laureatką Medalu Caldecotta (1996), najbardziej prestiżowej amerykańskiej nagrody dla twórców książek obrazkowych. Mieszka i pracuje w San Francisco. „Dobranoc, gorylku” to jej pierwsza książka wydana w Polsce.