Farby do włosów bez amoniaku – 5 powodów, dla których warto się na nie decydować

jakie farby do wlosow

Amoniak jest kontrowersyjnym dodatkiem do farb szczególnie ze względu na swoje silne oraz drażniące działanie. Coraz częściej producenci środków do zmiany koloru włosów unikają go i tworzą coraz nowsze rozwiązania, dbając przy tym o swoich klientów. Dlaczego warto inwestować w farby bez amoniaku? Sprawdzamy.

Farby do włosów bez amoniaku — skóra skłonna do podrażnień

Farba do włosów brąz, która nie posiada amoniaku, jest produktem dedykowanym szczególnie osobom mającym skłonność do problemów skórnych. Amoniak sam w sobie jest skuteczny w swoim działaniu, ponieważ wnika głęboko w łuski włosów oraz trwale zmienia ich kolor. Niestety jego skutkiem ubocznym często jest podrażniona skóra, która wynika z mocno zasadowego odczynu.

Biorąc pod uwagę farby do włosów bez amoniaku, można pozbyć się wielu reakcji alergicznych oraz nawet wypadaniu włosów. Mają one łagodne działanie i co najważniejsze nie powodują łupieżu.

Farby do włosów bez amoniaku — długie działanie

Farby do włosów bez amoniaku bardzo często odrzucają od siebie ze względu na wiele stereotypów dotyczących ich słabego działania. Są one łagodne — to fakt, jednak ich skład został dobrany w taki sposób, aby zapewnić klientom trwałość nawet do 28 myć.

Takie działanie bazuje głównie na dodatku henny oraz roślinnych ekstraktów, które otwierają łuski włosa, przez co pigment może trwale przeniknąć do jego struktury.

Farby do włosów bez amoniaku — bomba witaminowa

Farby, które nie posiadają kontrowersyjnego amoniaku, zostały dodatkowo wzmocnione o szereg witamin. Mają one na celu nie tylko nawilżyć powierzchnię skóry, ale również zadbać o stan włosów oraz wydobycie najpiękniejszego koloru.

Głównie będzie to witamina A, E oraz z grupy B. To właśnie one pozytywnie wpływają na włosy, przyczyniając się do redukcji siwienia, wzmocnieniu łusek oraz poprawy blasku.

Farby do włosów bez amoniaku — przyjemny zapach

Osoby, które miały do czynienia z farbami z amoniakiem wiedzą, że ma on bardzo silny oraz drażniący zapach. Może on być szczególnie nieprzyjemny dla kobiet w ciąży, które nie chcą rezygnować z farbowania, jednak nie mogą znieść jego intensywności. Wtedy warto wziąć pod uwagę wersję bez amoniaku.

Farby do włosów bez amoniaku — bezpieczne farbowanie

Takie farby sprawdzają się również dla osób, które często zmieniają swój kolor włosów. Wówczas brak amoniaku nie powoduje przesuszania oraz efektu napięcia skóry. Dodatkowo nie sprzyja rozdwajaniu się końcówek oraz chroni strukturę włosa.