Raman Prinja, Chris Wormell „Planetariumˮ

Wydawnictwo Dwie Siostry – zapowiedź wydawnicza. Premiera: 11 lutego 2019. Tekst: Raman Prinja. Ilustracje: Chris Wormell. Tłumaczenie: Jeremi K. Ochab. Przedział wiekowy: 7+. ISBN: 978-83-8150-009-8. Format: 27,20 × 37 cm. Oprawa twarda. Objętość: 104 str. Termin wydania: 11 lutego 2019. Cena: 64,90 zł (w tym 5% VAT).

Efektowny album wielkiego formatu, w którym zmieścił się (prawie) cały wszechświat.

Witajcie w Muzeum Kosmosu!

Znajdziecie tu kolekcję niezwykłych obiektów, od niewielkich meteorów po gigantyczne galaktyki. Obejrzycie planety, komety i księżyce, zobaczycie, jak gwiazdy rodzą się z mgławic i jak umierają, dowiecie się, jak wygląda wnętrze czarnej dziury, poznacie początki wszechświata.

Wejdźcie do Planetarium, by odkryć kosmos i jego tajemnice.

Raman Prinja jest profesorem astrofizyki na University College London. Bada głównie gwiazdy o dużych masach, powstawanie gwiazd i ewolucję galaktyk. Wielokrotnie zdobywał instytutowe i wydziałowe nagrody za działalność dydaktyczną. W ramach przybliżania astronomii szerszej publiczności napisał kilka cieszących się dużym powodzeniem książek popularnonaukowych, między innymi „Night Sky Watcher”, która w 2015 roku znalazła się na liście finalistów nagrody Royal Society za książkę dla młodzieży.

Christopher Wormell (ur. 1955) – brytyjski grafik i ilustrator znany przede wszystkim z drzeworytów i linorytów, autor kilkunastu książek dla dzieci. Jest samoukiem. Zadebiutował w 1990 roku nagrodzoną na targach w Bolonii książką „An Alphabet of Animals”. W 2004 roku jego „Teeth, Tails, and Tentacles” zostały wyróżnione przez „New York Times Book Review” nagrodą za najlepszą ilustrowaną książkę dla dzieci. Wormell zilustrował także wiele cudzych książek, a ostatnio zasłynął okładkami bestselleru „J jak jastrząb” Helen Macdonald i „La Belle Sauvage” Philipa Pullmana. Pracuje również dla wielu brytyjskich czasopism oraz instytucji nauki i kultury.